Haber

İstanbul Valiliği’nden kaymakamlık başkanlığında yapılan toplantılara ilişkin açıklama

İstanbul Valiliği, kaymakamlıkların başkanlığında bugün kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıların, hizmetin amaçlarını ve yatırım planını değerlendirmek amacıyla yapıldığını bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İstanbul’da 39 kaymakamlığın başkanlığında gerçekleştirilen toplantının, İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün 2014 tarihli talimatıyla Türkiye genelinde yapılmasının istendiği belirtildi. 30 Ocak 2023 ve 46219 sayılı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Kamu hizmetlerine erişimin en üst seviyede tutularak kurumlar arası uyum ve birlikteliğin sağlanması amacıyla, Şubat ayının ilk haftası içerisinde kaymakamlarımızın başkanlığında kamu kurumları, mahalli idareler ve meslek odaları temsilcilerinin katılımıyla toplantılar yapılmıştır. 2022 yılı kamu hizmetlerinin değerlendirilmesi ve 2023 yılı yatırım planı ve hedeflerinin görüşülmesi amacıyla “Valiliğimiz, ilçelerimizde yapılacak bu toplantıların Perşembe günü saat 14.00’te yapılacağını 39 ilçe Kaymakamlığımıza bildirmiştir. 2 Şubat 2023. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla sunulan kamu hizmetlerinde yerel yönetimler ile genel devlet kurumları arasında uyumun sağlanması amacıyla yapılan bu toplantılar başka kurum ve kuruluşların gündemiyle ilişkilendirilmemelidir.”

ovacikajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu