Haber

Sungurlu Belediye Başkanı Çekim Etkinliklerine Dikkat Çekti

Çorum Sungurlu Belediye Başkanı Abdülkadir Şahiner, son dönemde düğün ve eğlencelerde silahlı saldırı olaylarının arttığına dikkat çekerek, vatandaşları düğün ve kutlamalarda silah atılmaması konusunda uyardı.

Toplum olarak düğünlerde silah atılarak düğün evlerinin yas evlerine dönüştürülmesine izin verilmemesi gerektiğini belirten Önder Şahiner, vatandaşlardan hem kendilerinin hem de başkalarının hayatlarını karartmamalarını istedi.

Düğünlerimizin keyifli geçmesi gerektiğini lütfen silahsız gelin, düğün sahiplerinin neşeli günlerini acıya çevirmeyelim diyen Önder Şahiner, “Milli ve manevi kültürü güçlü olan belde ve köy sakinlerimizi duyarlı olmaya davet ediyorum. bu konu hakkında.”

Lider Şahiner, ölen ya da yaralanan olmasa bile, düğün ve benzeri sosyal etkinliklerde (boş da olsa) silah kullanılmasının Türk Ceza Kanunu’na göre hata olduğunu hatırlatarak, “Cezanın cezai olduğunu bilmekte fayda var. olaylara silah atma suçundan dolayı 6 ay ile 3 yıl arasında hapis cezası vardır. Unutulmamalıdır ki ölüm ve yaralanma konuşma konusu ise ceza çok daha yüksek olacaktır. En değerlisi oburların haklarının ihlalidir, başkalarının haklarının da bize bırakılmasıdır. Onun bir an önce çıkmasını istiyoruz” dedi.

Sivil idareden gerekli tutumu beklediğimizi söyleyen Başkan Şahiner, “Polislerin ve başta mülki amir olmak üzere vatandaşlarımızın bu konuya duyarlı davranarak bize takviye vereceğine inanıyoruz.” – ÇORUM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu