Haber

Özgür Özel’den ‘Lütfü Savaş’ açıklaması: Sandıklara işaret etti

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Ankara’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı. DEM Partisi’nin İstanbul’da aday göstermesiyle ilgili bir soruya yanıt veren Özel, “Ama Başak Demirtaş ama adaylar bugün açıklandı, her birinin aday olması en demokratik hakkıdır.”

“Kimsenin aday gösterip göstermemesine müdahale etmiyoruz” diyen Özel, şöyle konuştu: “Şunu söyledik; tüm siyasi partilerle açık iletişim halindeyiz. Gösterdikleri aday veya göstermedikleri aday konusunda bizim sözümüz yok. aday göster.”

HATAY’DA PROTESTOLAR

Hatay’daki protestolara değinen Özel, “Hatay’da protestolar vardı. 100 kelimelik protesto olsa bunun 99’u iktidara karşıydı. Ama hükümet kaynakları ‘Lütfü Savaş protesto edildi’ diyor.’ “Evet, Lütfü Bey’e yönelik sitemkar cümleleri hepimiz duyduk. Siyaset vatandaşın söylediklerini duyma sanatıdır” dedi. Özel, şöyle konuştu:

“Anketler bize hata yaptığımızın sinyalini veriyorsa bu değerlidir. Meydanda yükselen bazı seslerin duyulması da önemli. Milletin sesini duymak, sandık öncesi yapılan çok yüksek örneklemli anketlerdir. Anketlerde bir şey görürsek müdahale ederiz, bir şey görürsek yaparız.”

(HABER MERKEZİ)

habersapanca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu